rurka od odkurzacza

Zatroszcz się o czystość mieszkania

Utrzymanie posiadłości w czystości czasami tworzy problemy. Sytuacja jest bardziej uciążliwa, gdy mieszkamy ze zwięrzętami. Walka z sierścią jest wyjątkowo delikatna i długa. Czy posiadamy możliwość na pozbycie się sierści z sofy, foteli, dywanu? Oczywiście, że tak! Poznaj dobre odkurzacze, które pomogą Ci w czyszczeniu.

Jaki odkurzacz wybrać?

Wbrew pozorom wybór trafnego odkurzacza nie jest prostym zadaniem. Możemy wymienić kilka rodzajów tego małego AGD. Podstawowy podział mówi o odkurzaczach podłogowych z workiem, cyklonowych, multifunkcyjnych oraz odkurzaczach z filtrem wodnym. Najpopularniejsza jest pierwsza wymieniona opcja. Warto jednak pamiętać, aby w każdym wypadku kupić polecany, niezawodny sprzęt. Przyjrzeliśmy się odkurzaczowi Samsung, który charakteryzuje się potężnym silnikiem i szczotką o dużej mocy wciągania. Znakomicie radzi sobie z sprzątaniem zabrudzeń oraz wielkich zabrudzeń na innych powierzchniach. Cyklonowe odkurzacze Miele (kupisz np. tutaj) rekomendujemy osobą skłonnym do alergii i uczuleń. Drugim rozwiązaniem w tym wypadku jest higieniczny worek na kurz wyposażony w systemem mikro i filtracji higienicznej. Worki do odkurzaczy Miele oraz Samsung dają nam dobrą jakość. Są niezwodne, a dodatkowo nie tylko gromadzą zabrudzenia, ale także pozwalają neutralizować zanieczyszczenia, alergeny oraz drobinki brudu.

Sprawdzone porady

Nie możesz się uporać z sprzątaniem mebli z sierści? Zadbaj o wymienne miotełki do odkurzacza. Pozwolą Ci one wyczyścić tapicerki z wielu trudnych zabrudzeń. Jeśli chcesz dbać o stan swojej podłogi w każdym momencie zwróć uwagę na odkurzacze automatyczne. Sprzątają one powierzchnie zawsze gdy tego potrzebujesz, a Ty możesz zająć się pozostałymi obowiązkami.