czy warto inwestować w śląskie nieruchomości

Wybierdz dobre miejsce do wprowadzenia się

Rozważasz kupno lokum na śląsku? Twoją pierwotną myślą były na 100 procent Katowice – centrum całego śląska. Katowice to z pewnością fantastyczna lokalizacja do wprowadzenia się. Warto niemniej rozpatrzyć także inne miasta. Nieomal wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, dzięki czemu masz szansę nabyć nieruchomość po niższej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem sporo ciekawych lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z lepszych cenowo lokalizacji na Śląsku wyśmienicie skomunikowana z Katowicami. Jest to także bardzo dobry wybór dla osób kochających kulturę. Jest tu m.in. Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest także świetnym miastem pod względem budowlanym. Jesteśmy w stanie tutaj znaleźć bardzo dużo XIX wiecznych kamienic jak również willi, jakie mimo, że w wielu przypadkach wymagają odnowienia, robią wrażenie. Aby zobaczyć mieszkania w Bytomiu na sprzedaż i wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajęcia, jak też sprzedaży lokali w Sosnowcu są niższe aniżeli przeciętna cena dla całego regionu. Jest to jeden z powodów, dla jakich mieszkania cieszą się w tym rejonie tak pokaźnym zainteresowaniem.
Zabytki jak też ośrodki turystyczne, na jakie powinno się zwrócić uwagę:
– Pałac Dietla w Sosnowcu Pogoni (ul. S. Żeromskiego)
– Dom Ludowy w stylu zakopiańskim
– Kościół ewangelicki w Sosnowcu-Pogoni
– Kościół pw. św. Barbary w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik Jana Kiepury w Sosnowcu, ul. 3 Maja.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie agencji RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska znajduje się na Wyżynie Śląskiej w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma długą historię, jaka wpłynęła na aktualny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania dużo interesujących zabytków w tym na przykład:
– Kościół św. Marii Magdaleny (1883)
– Kościół pw. św. Pawła Apostoła (1912)
– Wieża wyciągowa szybu „Andrzej” (lata 70. XIX w.)
Pod względem kultury zdołamy także znaleźć dobre propozycje w tym. między innymi Centrum Handlowe Plaza, Muzeum Szkolne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Kochłowicach im. Pelagii Kwapulińskiej oraz Klub muzyczny „Stacja Młotkownia”. Ruda Śląska to kolejne miasto z dobrymi cenami lokali mieszklanych, w jakich opłaca się rozważyć nabycie nieruchomości. Oprócz lokali w starym budownictwie można tutaj znaleźć również ciekawe oferty w nowym budownictwie. By obejrzeć, aktualne oferty sprzedaży oraz najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź biuro RE/MAX Gold.