Walory sufitu napinanego

Powłoki napinane to żadna nowość w urządzaniu wnętrz. Warto jednak wiedzieć, iż na starcie używano je nade wszystko przy organizacji środków moteli i sal biznesowych. Na tę chwilę ta technika jest bardziej popularna i zauważalnie dostępniejsza jeśli chodzi o cenę. Zastosowanie sufitów napinanych jest faktycznie rozmaite – mają prawo być układane praktycznie w każdym punkcie, zaczynając od naszej łazienki, a na ogromnych obiektach miejskich kończąc. Sufit napinany ma prawo także pełnić funkcję ekranu.

Sufity napinane to lepszy typ niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą konkretnie niewspółmiernością, że sufity napinane składają się tylko z profili mocowanych po obwodzie sufitu a także membrany, jaka jest naciągnięta pomiędzy nimi. Walorem napinanych sufitów w stosunku do zwykłego sufitu podwieszanego jest tak naprawdę zupełna dowolność projektowania. Możemy projektować nieskończenie wiele rozmaitych struktur: łamanych, owalnych. Zgranie ich z kombinacją barw i lamp da nam unikalny efekt. Następną dominacją opisywanych sufitów jest sposobność określenia de facto dowolnego koloru jak i jego gatunku: błysk/mat. Sufity napinane doskonale maskują każde nieładne fałdy, a takie z powierzchnią na błysk (zwane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie poszerzyć nasze pomieszczenie. Są to także sufity bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia, wstrząsy.

Instalacja sufitu to czysta przyjemność – jest czyściutki i bardzo szybki, ponieważ zajmuje niewiele godzin (w przeważającej ilości przypadków od 4 do 7 h). Cały zabieg mamy sposobność zorganizować nawet bez konieczności przenoszenia szaf i sprzętów z remontowanego biura. Nie udowadniajmy jednak, że „Polak potrafi” i instalację powłok napinanych oddajmy obeznanej załodze. W czasie układania sufitu niezwykle istotne jest, by zabiegać również o jego należyte oświetlenie. Mamy prawo wykorzystać dla przykładu paski LED jednokolorowe. Taki sufit na pewno sprawi, że nasz pokój będzie ładny.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego odnowa polega tylko na lekkim czyszczeniu.