Sufity podwieszane a sufity napinane

Sufity napinane stanowią jak na razie powiew świeżości w branży budowlanej. Jest to świetna odmiana dla sufitów podwieszanych, robionych z płyt karton-gips. Tak czy inaczej oba rodzaje sufitów posiadają własne minusy oraz zalety. Sufit podwieszany daje szansę aby uzyskać całkowicie gładką powierzchnię sufitu. Idealnie ukrywa każde nierówności a także fragmenty instalacji wodno-kanalizacyjnej bądź elektrycznej. Za ich sprawą da się obniżyć wysokość mieszkania.

Wstawienie sufitu połączone jest jednakże z potrzebą zrealizowania większych prac. Najpierw wykonuje się dedykowany stelaż, jaki będzie podtrzymywał płyty a następnie dochodzi do montażu.Finalizując montaż należy zapełnić szparki między elementami. To genialny sposób na zminimalizowanie głosów docierających na dół z pomieszczenia powyżej. Na całe nieszczęście wstawianie sufitu z karton-gipsu łączy się z przymusem usunięcia każdych rzeczy z pokoju. W procesie wstawiania i głównie docinania płyt strasznie się bałagani. Od tego typu frapunku uwolnić nas może sufit napinany. Tego typu sufit to bardziej kosztowna odmiana dla sufitów podwieszanych.

Użytkowanie sufitów napinany jest niesamowicie ogromne, można otrzymać wiele możliwości aranżacyjnych. Jeśli wnętrze nie jest zanadto wysokie trzeba pomyśleć o suficie napinanym z materiału imitującego lustrzane odbicie. To nie najgorszy pomysł na iluzoryczne zwiększenie niskiego lokalu. Z drugiej strony niesamowicie ciekawy efekt ma się możliwość uzyskać jeśli wybór padnie na sufity napinane z ekonomicznym podświetleniem ledowym. Wielce ciekawie przedstawia się też opcja wykonania dedykowanego nadruku na sufit. W takim celu da się sięgnąć po fotę lub ukochaną grafikę. W sklepach dostępne są również sufity 3D. Dla detalicznych kontrahentów nadal jest to dość drogie rozwiązanie. Sufity 3d spotkamy często w klubach albo innego rodzaju rozrywkowych miejscach. Instalacja sufitu napinanego trwa zaledwie parę chwil. Podobnie jak przy suficie podwieszanym, tak również przy napinanym da się naprawić wyciszenie pomieszczenia. W ten sposób jakiekolwiek dźwięki nie miały szansy do nas trafiać.

Obecnie proponowane w sprzedaży sufity napinane mogą posiadać dowolny kształt dla przykładu kwadratu. Wystarczy jedynie uruchomić swoją wyobraźnię. Niestety ogromnym minusem takich sufitów jest ich wartość. Wynosi ona nawet około 140 zł za m kw..