pralnia

Pranie może być o wiele prostsze!

Pranie pomimo, iż sprawia wrażenie być robotą niewiarygodnie nieskomplikowaną, wielu z nas może sprawić niezły kłopot. Innowacyjne urządzenia piorące mają programy przedstawione w dość jasny sposób, lecz, co jeśli nasza pralka nie ma tego rodzaju usprawnień? Oto kilka wskazówek, które opłaca się wziąć pod uwagę!

1. Segregacja ubrań

Istotne, aby nie upychać wszystkich ubrań jednocześnie do pralki. Segregujemy ubrania po barwach jak też dzianinach, z jakich są wyprodukowane. Jeżeli chodzi o barwy to pranie warto rozdzielić na białe, czarne i wielokolorowe. Właściwa segregacja kolorów umożliwi uniknięcie zafarbowania ciuchów. Nie wszystkie materiały lubi taką samą temperaturę. Najłatwiej odczytywać metki, jaka temperatura prania jest zalecana przez wytwórcę. W innej temperaturze będziemy prać materiał jeansowy, bawełnę czy satynę.

2. Czytaj metki!

Jak już wcześniej pisaliśmy warto zerknąc na informacje dotyczące prania zapisane na metkach. Dzięki nim będziemy posiadali informacje nie jedynie, jaka jest rekomendowana temperatura prania, ale też czy w ogóle powinniśmy prać oraz prasować.

3. Temperatura wody

Nie bez znaczenia jest wybór właściwej temperatury. Wrażliwe tkaniny pierzemy w niewielkich temperaturach. Duże plamy w wysokich. Też czarne ubrania warto prać w niższych temperaturach, dzięki czemu nie stracą tak szybko swojego koloru.

4. Wybór środka do prania

Ciemne, białe bądź też kolorowe? W zależności od tego, jakie wrzucasz pranie, dopasuj właściwy środek. Dostępnych jest dużo możliwości – proszki, kapsułki a także płyny. Pamiętaj, by specyfik był dobrany do koloru prania! Co więcej trzeba także użyć preparatu do płukania, który nada ubraniom świeższy zapach. Możesz także dorzucić do pralki specjalne chusteczki, jakie mają za zadanie wyławiać pigmenty, które ewentualnie mogły by ufarbować pozostałe ciuchy.

5. Uruchamiamy pralkę

Posegregowane pranie należy umieścić w bębnie pralki, uzupełnić specyfiki do prania, wyselekcjonować właściwy program, zatrzasnąć drzwiczki od pralki po czym ją włączyć. Prawda, iż niezwykle proste?