Pralka, suszarka, a może dwa w jednym?

Jeszcze parę dekad temu, pranie było niezwykle kłopotliwą robotą. Teraz starczy załadować odzienia do pralki, a po wszystkim rozwiesić wszystko na suszarce. W czasie gorącym, suszarkę zawsze wolno wyeksponować na balkon. Natomiast w chłodniejszych miesiącach, należy wypatrzyć dla niej odpowiednie pomieszczenie w mieszkaniu. Podczas klasycznego suszenia, w mieszkaniu rośnie ilość wilgoci, jaka sprzyja powstawaniu grzybów. Dlatego też coraz więcej postaci decyduje się na zakup automatycznej suszarki bądź pralko-suszarki.

Na co najlepiej się zdecydować

Decydując się na nabycie dwóch oddzielnych urządzeń, wbrew pozorom użyją one mniej energii. Nie wystąpi ponadto kłopot z ich rozmieszczeniem, gdyż można je ustawić jedno na drugim. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tracimy miejsca. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na kupno osobnych urządzeń, rozwiązaniem będzie pralko-suszarka. Zajmuje akurat tyle lokum, co pralka, a ma dużo więcej do zaoferowania. Przy wyborze najdogodniejszego rozwiązania dla siebie, zwróć ponadto uwagę na pakowność proponowaną przez sprzęty. Przy pralce i suszarce mechanicznej, jest ona do siebie zbliżona. Przy pralko-suszarce, potrafią zajść małe różnice. Piorąc 8 kg ciuchów, na raz umiemy osuszyć tylko 5 kg. Pozostałe rzeczy będą musiały poczekać na swoją kolejkę. Pomimo to i tak będzie to trwało mniej czasu, niżeli w przypadku zwykłego suszenia.

Stosownie zagospodaruj miejsce w swoim domu

Jeśli żyjemy w wieżowcu, odpowiednio wybrać na pralko-suszarkę. Przestaniemy się niepokoić, o to gdzie rozciągnąć pranie. A samo wysuszanie potrwa także bardzo krótko. Pomimo większego poboru mocy elektrycznej, niemało osób decyduje się na to rozwiązanie. Posiadając domek jednorodzinny, dobrze przeanalizować zakup dwóch osobnych urządzeń. W takich przypadkach częstokroć mamy lokum, które pełni rolę pralni. Bez problemu pomieści się tam zarówno pralka, jak również suszarka automatyczna.