Niezbędny dodatek do ubioru

Niezależnie od tego, w których pantoflach chodzimy na co dzień, u każdego z nas w szafie odnajdziemy skórzane pantofle. Perfekcyjnie się przedstawiają, pozwalają na przepuszczanie powietrza oraz co najistotniejsze, są zdecydowanie wytrzymalsze aniżeli obuwie stworzone ze sztucznych półproduktów. Nic więc dziwnego, iż posiadamy jedną lub dwie pary pantofli z tego materiału. Aby jednak służyły nam długie lata, należy odpowiednio o nie dbać. W przeciwieństwie do pantofli przygotowanych z innych materiałów, te skórzane żądają gruntowniejszej konserwacji.

Parę porad jak zadbać o obuwie

Na samym starcie dobrze wyszoruj powierzchnie trzewika ze wszystkich zanieczyszczeń przy pomocy mokrej ściereczki, bądź też myjki. Zamiast wody możesz ponadto użyć specjalistyczną pastę bądź również płyn do szorowania trzewików. Przedtem jednakże upewnij się, że użyty przez Ciebie specyfik jest przeznaczony do rodzaju skóry, z którego wykonane jest obuwie. Pamiętaj ażeby głęboko oczyścić zarówno grzbiet buta, jak również zelówkę. Przykuj też uwagę do wszelkich zakamarków, lub przeszyć. Szczególnie często akurat w tych miejscach kumuluje się multum kurzu. Po przemyciu, zostaw je do wyschnięcia. Celem uniknięcia rozdarć także przesuszania skóry trzewików, idealnie jest zastosować pastę do butów. Może to być zarówno pasta ogólna bądź fabrykat, jaki jest określony do pielęgnacji określonego gatunku skóry. Narzuć okazałą warstwę i poczekaj koło 30 minut. W tym czasie preparat powinien się przyswoić. Resztę możesz zetrzeć ściereczką, a potem wypolerować buty, aby nadać im blask. By jeszcze lepiej zakonserwować skórzane obuwie, dużo postaci dodatkowo czerpie z wosku pszczelego.

Naturalne sposoby ochrony obuwia

W przypadku, gdy nie mamy pasty do butów, umiesz użyć naturalne surowce. Skórka z bananów może posłużyć nam do umycia pantofli zamszowych. Natomiast oliwa z oliwek, bądź olej z orzechów włoskich wzorowo natłuszcza powierzchnie trzewików skórzanych. Dzięki temu, potrafisz znów radować się znakomitym stanem swojego obuwia. Pamiętaj jednakże, by pantofle skórzane pielęgnować przynajmniej raz w tygodniu.