Katowice – dlaczego warto je zobaczyć?

Jeżeli dotrzesz na Śląsk, to należałoby zachaczyć o Katowice. To jedno spośród najatrakcyjniejszych miejsc na Śląsku, gdzie odkryjesz nie wyłącznie historię regionu. Będziesz miał również szanse, żeby poznać niezwykły nastrój tego miasta, a również zwiedzić wiele uroczych miejsc. Sprawdź, czemu Katowice przyciągają tak dużo jednostek.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno spośród najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Śląsku. Wbrew pozorom, wcale nie są tak czarne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku odnajdziemy parki bądź skwery. Miasteczko jest obfite w morze miejsc o wartościach dziejowych. Przykładem może być strażnica spadochronowa zamontowana w Parku Kościuszki, albo także Monument Powstańców, który ma miano największego i najcięższego pomnika w Polsce. Obok niezwykłych monumentów, w Katowicach wypada również obejrzeć ikonę miasta, czyli katowicki spodek. To nie wszystko. W miasteczku dodatkowo spotkamy się z ogromną propozycją kulturalną. Na show możemy przejść się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w centrum Katowic. Uwagę przykuwają ponadto takie miejsca, jak Teatr Korez czy Kinoteatr Rialto. Jednym spośród charakterystycznych elementów wycieczki, powinna być wizyta w starym miasteczku. Wypatrzymy tam budynek Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z najbogatszych budynków urzędowych, jakie możemy znaleźć w Polsce. W gmachu znajduje się sala sejmu śląskiego, jaka była algorytmem dla siedziby Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie zaledwie teatry, urzędy dodatkowo monumenty. W mieście organizowanych jest mnóstwo festiwali, m.in. OFF Festiwal. Informując o festiwalach, należałoby dodatkowo zwrócić uwagę na koncerty, jakie są realizowane w miasteczku. Na Katowickiej arenie muzycznej stały takie składy jak Pink Floyd albo Rammstein, a jeszcze niemało innych renomowanych gwiazd dodatkowo kapeli muzycznych.

Dlaczego należałoby zawitać do Katowic

Przewadze jednostek, Śląsk kojarzy się z monotonią, kopalniami ewentualnie hutami. Dopiero będąc na miejscu umiemy zaobserwować, jak niedużo wspólnego z prawdą ma ogólnie królujący domysł. Najtrafniejszym tego przykładem są Katowice. To dynamicznie rozwijająca się metropolia, w jakiej zlokalizujemy oryginalne miejsca do zwiedzenia i nie tylko.