Jaki styl jest najwłaściwszy do kuchni?

Umeblowanie kuchni nie jest prostym zajęciem. Już na wczesnym odcinku planowania jej wyglądu stoimy przed wielkim ambarasem. W jakim stylu preferujemy ją zaaranżować, retro lub nowomodnym. Które rozwiązanie wyselekcjonować, ażeby nasza kuchnia perfekcyjnie się prezentowała także była użyteczna? To wszystko jest zależne od naszych potrzeb. Zarówno styl retro, jak i nowoczesny posiadają swoje zalety także słabości. Dlatego należałoby dowiedzieć się, co umieją nam zaoferować wspomniane style.

Kuchnia zabudowana czy wolnostojąca?

Najprościej mówiąc, styl retro wyróżnia się wolnostojącymi urządzeniami kuchennymi. To daje dobre miejsce do popisu. Teraźniejsze typy sprzętów AGD umieją osłupić swoją stylistyką. W przeciwieństwie do tych do zabudowy, wolnostojące mają rozmaity design również kolor. Kto powiedział, że chłodziarka musi być tylko białego koloru. Zaletą urządzeń wolnostojących jest to, iż nie są na trwałe przyczepione do danego terytorium. W jakiejkolwiek chwili wolno je przesunąć. Jednocześnie w przypadku konieczności naprawy nie ma problemu z dotarciem do nich. Negatywem natomiast jest fakt, iż potrzebują dużo miejsca. Przy wąskiej kuchni, nie zostanie nam za wiele płaszczyzny roboczej. W stylu nowoczesnym stawia się na pewnego rodzaju minimalizm. Urządzenia gospodarskie mają być bezmała niewidzialne i zabierać jak najmniej przestrzeni. Dlatego także, postaci decydujące się na tego gatunku wyjście wielokrotnie biorą AGD do zabudowy. Urządzenia AGD w zabudowie stają się niejako skryte, a w wypadku piekarnika możemy zadecydować, na której wysokości ma być zamontowany. Uzyskamy dzięki temu więcej przestrzeni, a zwłaszcza wygody podczas przygotowywania posiłków. Niestety, odbija się to na rozmiarze sprzętów. Urządzenia tego wariantu muszą być nieco skromniejsze, albowiem muszą posiadać miejsce na elementy zabudowy. Sporym walorem stylu modernistycznego, jest opcja swobodnego zaplanowania każdego kąt w kuchni.

Zobacz ofertę – kuchni mikrofalowych do zabudowy MIELE

Nadaj swojej kuchni atrakcyjny charakter

Przy wyborze najkorzystniejszego rozwiązania dla siebie, należałoby zwrócić uwagę na to jak wielkie pomieszczenie posiadamy. To nie oznacza, iż w przypadku olbrzymiej ilości miejsca powinniśmy zawsze stawiac na urządzenia wolnostojące, a przy mniejszej AGD do zabudowy. Wszystko jest uzależniona od tego, jak pragniemy zaaranżować naszą kuchnię i do czego przywiązujemy największą uwagę. Mnóstwo osób decyduje się dodatkowo na kupno zarówno sprzętów wolnostojących, jak i zabudowanych.