Jakie słuchawki do gier video?

Jak wybrać najlepsze słuchawki do grania w gry wideo

Kilka tygodni temu ktoś zapytał mnie, jakie są najlepsze słuchawki do gier i zdałem sobie sprawę, że prawdopodobnie nie był jedynym, który się zastanawiał. Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać, szukając tego rodzaju sprzętu

Rozmiar

W zależności od tego, ile lat ma użytkownik, niektóre słuchawki będą za duże. Nawet ja, jako 25-latek, często mam kłopot z opadaniem uszu – szczególnie, jeśli słuchawki są ciężkie. Młodsze dzieci często potrzebują mniejszego rozmiaru pasma, aby czuć się komfortowo. Dotyczy to również rozmiaru elementu, który jest w uchu lub wokół niego. Wiele osób ma ulubiony rodzaj wkładki dousznej (takiej, która znajduje się tuż za uchem), zazwyczaj dlatego, że jest tą, która pasuje do nich najlepiej i nie będzie się wyślizgowywała lub dawała im bólu ucha. Jeśli szukasz zestawu słuchawkowego nausznego, upewnij się, że nie szczypie ani nie ciągnie. Tylko spróbuj wypróbować zestaw – lub przynajmniej znaleźć tani, o podobnym kształcie do wypróbowania – zanim wydasz dużo pieniędzy na sprzęt. Jeśli szukasz prezentu dla kogoś, dowiedz się, jak wygląda jego obecny ulubiony zestaw i znajdź go w tym samym rozmiarze i / lub kształcie.

Wygłuszanie szumów

Wreszcie hałas w tle. Niektóre słuchawki są tak skonstruowane, aby wyciszyć dźwięk tła, podczas gdy inne nie. Słuchawki douszne zazwyczaj nie mają takiej pojemności, co oznacza, że użytkownicy mogą zwiększyć głośność, aby usłyszeć ich grę lub muzykę. Wadą słuchawek tłumiących hałas jest oczywiście to, że użytkownicy mogą nie być w stanie usłyszeć rozmów o kolacji, ważnych ogłoszeniach lub zbliżających się samochodach. Należy pamiętać, jakie ustawienie będzie używane podczas korzystania ze słuchawek.

Niektóre słuchawki trafiają do ucha, podczas gdy inne przechodzą przez ucho. W rzeczywistości istnieje również trzeci typ, który obejmuje także ucho. Słuchawki, które znajdują się w uchu, są małe i bardziej przenośne, ale nie chronią przed hałasem w tle i powodują u niektórych ludzi bóle głowy. Ten typ słuchawek może być gorszy dla słuchu, ponieważ: a) wymagają większego zwiększenia głośności, aby zagłuszyć dźwięki tła, oraz b) trafiają bezpośrednio do kanału słuchowego. Zwykle są one jednak najtańszą opcją. Słuchawki nauszne są łatwiejsze dla użytkownika, ale nieco bardziej masywne. Po pewnym czasie mogą zgnieść lub uszczypnąć uszy. Słuchawki, które chodzą dookoła ucha wydają się być najlepsze pod względem redukcji szumów, ale mogą również stać się dość duże i ciężkie, a niektórzy narzekają, że ich głowa jest zbyt gorąca podczas noszenia ich. (Te dwa ostatnie typy słuchawek rzeczywiście zachodzą na siebie, w zależności od wielkości uszu).

Budżet

Budżet jest oczywiście zawsze problemem. Ceny słuchawek wahają się od 5 do 500 USD. Oto niektóre z rozważań, kto będzie używał słuchawek i do czego będą ich używać. Najtańszym typem słuchawek są zwykle słuchawki douszne, a także są one najbardziej przenośne. Często wiąże się to z poświęceniem jakości i wytrzymałości, a także z ochroną słuchu. Możesz spodziewać się, że zestaw słuchawkowy o wartości 10 USD zużyje się w dość krótkim czasie, szczególnie, że są to zestawy, które możesz zabrać ze sobą na siłownię lub rzeczy do plecaka. Tak jest jednak w przypadku każdego przenośnego zestawu słuchawkowego – w ciągu kilku tygodni miałem zepsute słuchawki o wartości 35 USD, ponieważ zwykle wkładam je do kieszeni dwa lub trzy razy dziennie.

Słuchawki, których używasz tylko siedząc przy konsoli lub komputerze, nie zobaczą tak dużej akcji i będą trwać dłużej, więc możesz oczekiwać, że wykorzystasz je nieco więcej za swoje pieniądze. Mój tata miał na swoim komputerze te same ładne słuchawki redukujące hałas, odkąd byłem w liceum – w tym momencie zbliża się dekada.

Wskazówka, aby zwiększyć wytrzymałość

Jednym ze sposobów ochrony słuchawek przed zużyciem jest pokrycie ich kluczowych słabości. Są to zwykle miejsca, w których przewód się zatrzymuje, ponieważ w tym miejscu powstaje napięcie, więc lubię owijać taśmę elektryczną wokół tego złącza, aby być bezpiecznym. Nie jest ładna, ale od kiedy zaczęłam to robić, znacznie się zużyłam w słuchawkach.

Dobry Vs. Bardzo dobra jakość

Kluczem do pracy przy budżecie jest rozpoznanie, że różnica między słuchawkami za 5 USD a 500 USD jest ogromna, ale różnica między słuchawkami za 50 USD i 500 USD jest znacznie mniejsza. Niektórzy ludzie są bardzo wrażliwi na ten niewielki skok jakości (a droższe słuchawki mają zazwyczaj więcej opcji i ustawień), ale większość z nas płaci za coś, czego tak naprawdę nie zauważamy na co dzień.

Twoje osobiste priorytety

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, gdy szukasz słuchawek, jest twój główny problem. Czy to jakość dźwięku? Cicha dla reszty rodziny? Ochrona dla uszu? Różne zestawy będą oferować różne korzyści, a także niektóre kompromisy.

Słuchawki Vs. Zestawy słuchawkowe

Kolejną istotną kwestią jest to, czy chcesz zestaw słuchawkowy zamiast zwykłej pary słuchawek. Zestaw słuchawkowy dla osób nie znających się to para słuchawek z dołączonym mikrofonem. Jeśli Ty lub członek rodziny chcesz regularnie czatować z członkami zespołu, niezbędny jest zestaw słuchawkowy. (Jeśli jesteś o tym przekonany, możesz w rzeczywistości przekształcić słuchawki w zestaw słuchawkowy).