Jak pielęgnować włosy

Włosy to znak rozpoznawczy wszelakiej damy. Troska o nie wielokroć czyni problemy. Notorycznie wystawiamy je na negatywne warunki chociażby systematycznie susząc lub prostując. Włosy szczegołnie prosto jest zniszczyć, o wiele gorzej naprawić.

Mycie włosów

Znacznie zniszczone włosy wymagają często długotrwałych terapi, które niejednokrotnie są także kosztowne. Podstawą pielęgnacji jest umycie włosów. Powinniśmy wybierać kosmetyki naturalne, bez parabenów i, takie dopasowane do naszego gatunku włosów. Co ważne, przed umyciem należy też nie zapomnieć o porządnym rozczesaniu włosów. Włosy winno się traktować w niezwykle łagodny sposób.

pielęgnacja włosów

Odżywianie

Drugim szczeblem w systematycznej pielęgnacji włosów powinno być ich „żywienie”. Kluczowe kosmetyki, które znajdziemy w drogerii to produkty do spłukiwania jak też bez spłukiwania. Dla włosów cienkich dużo lepszych rozwiązaniem będą produkty, które po nałożeniu należy spłukać. Maskę, podobnie jak szampon trzeba dostosować do rodzaju włosów, żeby nadmiernie ich nie obciążała.

Rekonstrukcja

Istnieje wiele sposobów regeneracji włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju olejków. Coraz popularniejszy jest czarny olejek rycynowy, jaki ma lepsze właściwości od normalnego olejku. Przy kuracji olejkami powinno się w szczególności pamiętać o regularności, dzięki której możemy uzyskać pożądane .

Więcej na temat wykorzystania i właściwości olejku rycynowego https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_rycynowy