buty sportowe - zakup

Buty – czym się kierować przy ich zakupie?

Wybór odpowiednich butów niejednokrotnie stwarza sporo kłopotów, gdyż wymaga rozpatrzenia kilku kwestii. Oprócz kwestii wizualnej powinna się też liczyć wygoda. Oto szczypta wskazówek, którymi warto się kierować przy wyborze właściwego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką chcesz wykonywać w trakcie noszenia obuwia.

Zmierzasz na spacer, pobiegać, do pracy, a może na ekskluzywną imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze wycieczki, w szczególności te górskie sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z solidnym podparciem dla kostek. Buty na elegancką imprezę, na którą chcesz iść w sukni – najlepszym wyborem będą buty na obcasie, jakie dodadzą elegancji całości. Rozmiar obcasa wybierz, tak żeby było Ci komfortowo. Jeżeli nie lubisz zbyt wysokich obcasów i sporadycznie je ubierasz, nie zmuszaj się do kupienia 11 cm butów. Obuwie sportowe – w tym miejscu mamy wielkie pole wyboru. W sklepach dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej a także wielu innych rodzajów sportu. Jeżeli wybrałeś jedną aktywność, której poświęcasz mnóstwo czasu wyselekcjonuj obuwie odpowiednie dla dyscypliny. Jeśli uprawiasz różne sporty wybierz obuwie uniwersalne.

2. Materiał to podstawa

Kupując buty nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są wyproudkowane. Wyśmienicie spisują się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznej skóry mogą być mało komfortowe i może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 38? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą odpowiednie dla Ciebie. Roziary niektórych marek się różnią, w związku z tym warto przymierzyć buty, które rozważamy kupić i zrobić w nich kilka kroków.